VIDEO | Barcelona, a treia înfrângere consecutivă pe Camp Nou! Rayo s-a impus surprinzător cu 1-0

La Liga

Barcelona a pierdut, din nou, pe teren propriu, de această dată împotriva lui Rayo Vallecano

Barcelona, a treia înfrângere consecutivă pe Camp Nou

Barcelona a pierdut al treilea meci consecutiv pe Camp Nou şi confirmă criza din acest final de sezon.

Nou promovata Rayo Vallecano a deschis scorul pe terenul catalanilor după doar şapte minute de joc. Alvaro Garcia l-a executat pe Ter Stegen.

Barcelona a alergat după egalare tot meciul, dar cei doar 57.000 de fani au văzut puţine ocazii. Jordi Alba a tras puţin alături, iar Depay a fost blocat în careu.

Cele mai clare situaţii au fost în prelungiri: Dimitrievski a intervenit în două rânduri miraculos. În faţa lui Traore şi apoi a lui Dembele.

S-a terminat 0-1, rezultat care o duce pe Real Madrid într-o situaţie ideală. Echipa lui Ancelotti mai are nevoie de un punct în cinci etape pentru a se încorona campioană.

Afla mai multe despre: barcelona