VIDEO | Barcelona, victorie cu Athletic Bilbao. Lewandowski şi Yamal au adus încă un succes pentru Flick

FC Barcelona

FC Barcelona a reuşit o nouă victorie în La Liga. A fost a doua din două în mandatul lui Hansi Flick.

Barcelona, a doua victorie din două, în mandatul lui Hansi Flick

FC Barcelona a învins-o, pe teren propriu, pe  Athletic Bilbao, scor 2-0, într-un meci din etapa a doua din La Liga.

Începutul meciului a avut un moment inedit. Lamine Yamal şi Nico Williams, colegi şi campioni la EURO 2024 în naţionala Spaniei, au fost adversari în partida din La Liga, dar asta nu i-a împiedicat să se simtă bine pe teren.

Catalanii au condus cu 1-0 după golul reuşit de Lamine Yamal, în minutul 24, dar oaspeţii au reşit să egaleze din penalty, în minutul 42, Sancet fiind jucătorul care a transformat lovitura de pedeapsă.

Victoria echipei lui Hans-Dieter Flick a fost adusă de golul polonezului Robert Lewandowski, din minutul 75, după ce tot el, anterior, lovise şi bara transversală.

FC Barcelona s-a impus cu 2-1 şi are şase puncte după primele două etape scurse din campionatul Spaniei. Se află pe locul 2, după liderul Celta Vigo. Rivala Real Madrid, care a obţinut un punct în prima rundă, primeşte vizita celor de la Real Valladolid.

Afla mai multe despre: barcelonahansi flickla ligarobert lewandowskilamine yamal