VIDEO | Borussia Dortmund s-a calificat dramatic în optimile de finală ale Cupei Germaniei. A avut nevoie de prelungiri cu Union Berlin

Borussia a câştigat cu 3-2, cu un gol venit în minutul 120, din penalty, în faţa echipei de liga secundă Union Berlin

Borussia a condus-o de două ori pe a treia clasată din 2.Bundesliga, dar oaspeţii au revenit de fiecare dată. Pulisic şi Philipp au punctat pentru galben-negri, iar dubla lui Polter a dus scorul la 2-2 la finalul celor 90 de minute regulamentare. În minutul 118, arbitrul a dictat penalty şi l-a eliminat pe Friedrich, iar Reus a transformat lovitura de pedeapsă şi a trimis-o pe Borussia în optimile de finală ale Cupei Germaniei.

Acum doi ani, cele două echipe s-au întâlnit în aceeaşi fază, tot pe terenul Borussiei. Galben-negrii au avut atunci nevoie de lovituri de departajare pentru a se califica.

Afla mai multe despre: borussia dormundcupa germanieiunion berlin