VIDEO Cristiano Ronaldo, devastat. A izbucnit în lacrimi după ce a pierdut finala din Arabia Saudită

Echipa saudită Al-Hilal a câştigat vineri seara Cupa Regelui, după ce a învins la lovituri de departajare, scor 5-4, formaţia lui Cristiano Ronaldo, Al-Nassr. Lusitanul a ratat câştigarea primului său trofeu în Arabia Saudită.

Ronaldo, vizibil afectat după ce a pierdut finala

La Jeddah, finala Cupei Regelui a început cu un gol marcat repede de campioana Al-Hilal, care a deschis scorul în minutul 7, prin Aleksandar Mitrovic. Al-Nassr, deşi i-a avut în teren pe Cristiano Ronaldo, Sadio Mane şi Brozovic, nu au reuşit să egaleze, iar la pauză Al-Hilal a intrat cu avantaj minim. Echipa lui Ronaldo a rămas în zece în minutul 56, după eliminarea portarului David Ospina.

Al-Hilal a avut şi ea un jucător eliminat, pe Ali Abulayhi, în minutul 87, iar un minutu mai târziu Al-Nassr a egalat prin golul lui Ayman Ahmed. După alte două minute Kalidou Koulibaly a fost şi el eliminat, lăsând pe Al-Hilal în nouă oameni şi meciul s-a dus în prelungiri.

Cum nu s-a mai înscris, soarta trofeului a fost decisă la lovituri de departajare. Ruben Neves (Al-Hilal) şi Alex Telles (Al-Nassr) au fost vedetele care au ratat loviturile.

Cristiano Ronaldo a înscris, însă echipa sa a ratat penaltiul decisiv prin Meshari Fahad Al-Nemer şi Al-Hilal s-a impus în Cupa Regelui.

Imediat după meciul pierdut, CR7 a izbucnit în lacrimi, vizibil afectat de ratarea trofeului. Ronaldo a plâns minute bune, iar camerele de la stadion l-au surprins.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldoarabia saudităfinala cupei regelui