VIDEO Criză prelungită la Rapid! Fanii giuleşteni, tot mai supăraţi. Imagini de la Buzău

Rapid

Echipa Gloria Buzău a încheiat sâmbătă seara la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia bucureşteană Rapid, într-un meci din etapa a cincea a Superligii.

Primele imagini de la Buzău

La Buzău, Burmaz a trimis puţin pe lângă poartă încă din minutul 7, pentru ca oaspeţii să deschidă scorul după alte trei minute, atunci când Petrila a trimis în careu şi Papeau a marcat din şase metri. În minutele 12 şi 13 ambele echipe au cerut, pe rând penalti. Petrila a căzut în careul gazdelor la un duel cu Ferraresso, iar Ricardo Matos a căzut în careul rapidist, în urma unui contact cu Alex Paşcanu. Arbitrul Horaţiu Feşnic nu a acordat nimic, iar Matos a fost aproape de egalare în minutul 38, când lovitura  lui de cap nu a prins cadrul porţii.

După pauză, Işfan a şutat periculos la poarta elveţianului debutant în Superligă, Siegrist, în minutul 54, iar în minutul 75Borza a comis un henţ în careu şi, după verificarea VAR, s-a dictat penalti pentru buzoieni. A executat Budescu şi a egalat, în minutul 76. Rapidiştii au trecut pe lângă gol în minutul 86, când Canadjija a scos de pe linia porţii, şi meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1.

• Rapid ocupă poziţia a 12-a în ierarhia Superligii, cu 4 puncte, iar Gloria Buzău are 5 puncte şi se află un loc mai sus, pe 11.

Giuleştenii rămân, în continuare, fără victorie în actualul sezon de Superligă, iar suporterii şi-au pierdut răbdare, motiv pentru care i-au ”apostrofat” din nou la Buzău, după remiza 1-1.

Potrivit gsp.ro. s-au adresat înjurături, rapidiştii fiind chiar scuipaţi de propriii fani. Printre lozincile scandate s-au numărat clasicele „Demisia, demisia” şi „Afară din Giuleşti”.