VIDEO | Cum a numit-o William Baeten pe FCSB după ce a debutat în tricoul roş-albaştrilor

William Baten a bifat primele minute pentru FCSB în remiza cu Maccabi Tel Aviv din Ghencea, scor 1-1.

Willy Baeten a fost introdus pe teren de Elias Charalambous în minutul 85 al meciului, la scorul de 1-1, înlocuindu-l pe Marius Ştefănescu.

Belgianul s-a declarat foarte bucuros, deşi nu a stat foarte mult timp pe gazon şi a susţinut că ”FCSB este cea mai bună echipă din România”.

VIDEO | Prima reacţie a lui Baeten după debutul la FCSB

”A fost un sentiment excelent! Primele mele minute pentru acest club uimitor, mă simt bine şi abia aşteptam să prind primele mele minute. Mă simt foarte bine.

Cred că puteam să jucăm mai bine. Puteam să începem mult mai bine jocul, am ratat câteva ocazii, dar am fost echipa mai bună. Cred că am arătat încrezători în joc şi sper să ne calificăm. Avem de făcut analiza şi să vedem ce avem de făcut mai bine.

Mă simt bine purtând acest tricou. Sunt la cea mai bună echipă din România şi este extraordinar să fiu aici”, a spus William Baeten.

Afla mai multe despre: fcsbwilliam baeten