VIDEO | Cum s-a descurcat Radu Drăguşin în ultimul amical disputat de Tottenham, împotriva celor de la Bayern Munchen

Stranieri

Radu Drăguşin a evoluat 53 de minute în partida amicală dintre Spurs şi Bayern Munchen.

Tottenham Hotspur şi-a încheiat seria de partide amicale din această vară cu o înfrângere în faţa celor de la Bayern Munchen, cu scorul de 3-2. Londonezii au deschis scorul în minutul 1 al partidei disputate pe Tottenham Hotspur Stadium.

Dejan Kulusevski a înscris pentru formaţia lui Ange Postecoglou în prima repriză. Nemţii au înscris trei goluri în primul act al înfruntării de la Londra. Upamecano, Gnabry şi Muller au înscris golurile bavarezilor, toate reuşite înainte de pauză. Acelaşi Kulusevski a reuşit să înscrie şi în repriza secundă, în minutul 62.

Radu Drăguşin a fost titular împotriva celor de la Bayern Munchen. Internaţionalul român a fost înlocuit în minutul 53 al partidei. Drăguşin a avut parte de o intervenţie excelentă, la o fază periculoasă a oaspeţilor.

Tottenham Hotspur o întâlneşte pe Leicester City în prima etapă a noului sezon din Premier League. Londonezii au oficializat transferul atacantului englez care a impresionat în sezonul trecut al campionatului englez în tricoul celor de la Bournemouth, Dominic Solanke. 65.000.000 de euro au plătit nord-londonezii pentru transferul fostului atacant de la Liverpool.