VIDEO | Fanii români, supăraţi după Cipru - România 0-3: ”Vă rugăm frumos!”. Ce au refuzat să facă tricolorii şi cum s-a rezolvat situaţia

Echipa națională

Naţionala României a reuşit o victorie categorică în Cipru, dar fanii români au avut şi motive de nemulţumire după meciul ce a avut loc la Larnaca.

Nemulţumiri după succesul cu Cipru. Ce le-au cerut suporterii români tricolorilor. Stanciu a rezolvat situaţia

Naţionala României, cu Mircea Lucescu pe banca tehnică, a învins, în deplasare, selecţionata similară a Ciprului, scor 3-0, în a treia etapă a grupei C2 a Ligii Naţiunilor.

Dennis Man a deschis scorul (16), Răzvan Marin a marcat şi el din penalty (25), iar Radu Drăguşin a închis tabela înainte de pauză (36).

La finalul meciului, la o oră destul de târzie, zeci de fani români care i-au susţinut frenetic pe tricolori au venit la hotelul unde era cazată delegaţia României.

Totuşi, susţinătorii naţionalei României de la hotel au fost nemulţumiţi de faptul că jucătorii naţionalei nu s-au oprit la autografe şi poze. Aceştia le-au transmis că se duc la odihnă pentru a putea pleca în Lituania pentru meciul următor.

Suporterii le-au scandat în cor jucătorilor români: ”Noi de-aici nu plecăm, nu plecăm acasă / Până nu facem o poză cu echipa noastră!”, ”Stanciule, daţi-ne un autograf pentru noi, vă rugăm frumos!”, ”Zidul galben unde este?”. O parte dintre aceştia a început să fluiere şi să huiduie gestul tricolorilor de a nu le face pe plac.

Totuşi, situaţia a fost remediată în scurt timp. Căpitanul Nicolae Stanciu a venit în mijlocul grupului de fani nemulţumiţi, a vorbit câteva minute şi a făcut un selfie cu ei.

În urma victoriei din Cipru, tricolorii sunt pe primul loc în clasament, cu 9 puncte, după ce au câştigat şi primele două confruntări din grupă.

Afla mai multe despre: echipa nationalaromanianicolae stanciu