VIDEO FC Voluntari - FC Hermannstadt 1-0. Golul lui Ion Gheorghe aduce trei puncte importante ilfovenilor

Superliga

FC Voluntari a câştigat cu scorul de 1-0 partida cu FC Hermannstadt. Singurul gol al meciului a fost marcat de Ion Gheorghe, în minutul 50.

Hermannstadt a ajuns la cinci meciuri fără victorie, după ce a pierdut deplasarea de la Voluntari, 0-1 cu formaţia locală.

Ion Gheorghe a marcat singurul gol al meciului, în minutul 50, cu largul concurs al portarului Cristiano.

Ilfovenii fac 31 de puncte şi urcă pe locul 12 în Liga 1, în timp ce formaţia sibiană este penultima, cu doar 23 de puncte.

LIVE VOLUNTARI - HERMANNSTADT 1-0 (Ion Gheorghe 50)

Echipele de start:

• FC Voluntari: Rîmniceanu - Balaur, Tamaş, Armaş - Costin, Gheorghe, Droppa, Veiga Lopes, Briceag - Jefte, Pesic
  • Hermannstadt: Cristiano - Scarlatache, Viera, Stoica, Opruţ - Romario, Dâlbea, Aosman - Belu-Iordache, David Mayoral, Sîntean

Min 81. Ocazie mare pentru formaţia sibiană

Min 60. Oaspeţii solicită lovitură de la 11m

Min 50. GOL FC VOLUNTARI! Şut de la marginea careului, Cristiano scapă balonul şi mingea se duce în poartă. 1-0 după execuţia lui Ion Gheorghe

Min 48. Şut de la distanţă, pe cadrul porţii, reţinut fără probleme de Rîmniceanu

Min 46. Start în repriza a doua

Min 45. Ocazie mare pentru oaspeţi! Aosman este aproape de deschiderea scorului

Min 18. FC Hermannstadt trece pe lângă gol! Ocazie importantă pentru formaţia oaspete. Dâlbea, aproape de gol

Min 10. Ocazie pentru FC Voluntari!

Min 3. Galben pentru simulare, Jefte! Spaniolul a căutat contactul cu Viera şi apoi a cerut penalty.

Min 1. Start în jocul de la Voluntari

Ocupanta locului 12 în Liga 1, FC Voluntari dă piept cu FC Hermannstadt, penultima clasată în acest moment. Cele două formaţii sunt despărţite de cinci puncte.

Ilfovenii dau semne de revenire, iar în ultimele trei partide au strâns două victorii şi o remiză.

De partea cealălaltă, Hermannstadt are un singur punct câştigat în ultimele patru meciuri.

Afla mai multe despre: fc voluntarihermannstadt