VIDEO | Gol fabulos marcat în Turcia. Colegul lui Maxim şi Sorescu, execuţie splendidă în Galatasaray - Gaziantep

Stranieri

Colegul lui Alex Maxim (34 de ani) şi Deian Sorescu (27 de ani) de la Gaziantep a marcat de la mijlocul terenului în meciul cu Galatasaray.

Fanii s-au ridicat, au aplaudat şi au savurat golul magic

Galatasaray s-a impus în faţa celor de la Gaziantep, pe teren propriu, scor 3-1, într-un meci din prima ligă a Turciei.

Gazdele au înscris prin Bariş Alpe Yilmaz (11), Yunus Akgun (26) şi Michy Batshuayi (76), în timp ce oaspeţii au replicat prin Furkan Soyalp (81).

Acesta din urmă a reuşit o minunăţie de gol. Intrat în minutul 79, în locul lui Alex Maxim, Soyalp a marcat de la mijlocul terenului.

Reuşita căpitanului de la Gaziantep nu a mai contat la deznodământul partidei, dar măcar el, fanii şi internauţii au rămas cu bijuteria sa de gol. Tot stadionul Turk Telekom Arena a aplaudat execuţia mijlocaşului de 29 de ani.

Românii Maxim şi Sorescu au fost titulari la Gaziantep şi au fost înlocuiţi în ultimele 10 minute ale partidei.

În urma acestui rezultat, Galatasaray se află pe primul loc în Superliga Turciei, cu maximum de puncte după primele cinci etape, în timp ce Gaziantep ocupă poziţia a 14-a, cu trei puncte acumulate în patru jocuri.

Afla mai multe despre: alex maximdeian sorescuturciagaziantepgalatasaray