VIDEO | GOOOOOOL Andrei Raţiu! Fundaşul echipei naţionale a înscris primul său gol în La Liga pentru Rayo Vallecano

La Liga

Andrei Raţiu, fundaşul român al celor de la Rayo Vallecano, a înscris pentru echipa sa în meciul de campionat de pe teren propriu, împotriva celor de la Osasuna.

UPDATE Andrei Raţiu a marcat pentru Rayo Vallecano în meciul cu Osasuna, scor 3-1, din etapa a cincea a campionatului Spaniei. Raţiu, care a fost integralist, a marcat în minutul 67.

Primul gol al echipei Rayo a fost înscris de Mumin, în minutul 50, iar al treilea gol de Lopez, în minutul 90+5.

Pentru Osasuna a punctat Garcia (27).

În clasament, Rayo este pe locul 8, cu 7 puncte, iar Osasuna este pe 11, tot cu 7 puncte.

Fundaşul dreapta titular al echipei naţionale a înscris un gol decisiv pentru formaţia sa din Spania, Rayo Vallecano, la prima titularizare în noul sezon. Fotbalistul ţinut de bancă, în mod normal, de internaţionalul albanez Ivan Balliu, a primit o şansă în meciul de pe teren propriu în faţa celor de la Osasuna.

Raţiu a înscris în minutul 67 al partidei, cu un şut din afara careului, atins fără efect de portarul oaspeţilor, Herrera.

Osasuna a deschis scorul în prima repriză, în minutul 27, prin reuşita lui Garcia. Gazdele au egalat în minutul 50, prin golul lui Mumin.