VIDEO | Înfrângere dramatică pentru Man şi Mihăilă. Cu jucător de câmp în poartă, Parma a luat două goluri în prelungiri cu Napoli

Serie A

Napoli a învins-o, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, pe Parma, pentru care Dennis Man şi Valentin Mihăilă au fost titulari. Meciul s-a jucat în etapa a treia din Serie A, iar oaspeţii au condus cu 1-0, însă au avut portarul eliminat şi gazdele s-au impus pe final.

Mihăilă a avut prima mare ocazie pentru Parma la Napoli, în minutul 12, iar în minutul 15, oaspeţii au lovit de două ori bara la aceeaşi fază, prin Kowalski şi Bonny.

După alte două minute, Parma a primit penalty şi Bonny a transformat în minutul 19, deschiizând scorul. Jucătorii lui Fabio Pecchia au dominat prima repriză, dar nu au mai înscris.

În repriza secundă, portarul Parmei, Zion Suzuki, a fost eliminat în minutul 75, iar în poartă a fost introdus un jucător de câmp, fundaşul Delprato.

În minutul 88, arbitrul meciului a dictat penalty pentru Napoli, dar după verificarea VAR a anulat decizia, însă Lukaku a egalat în minutul 90+2, din acţiune, pentru ca lipsa portarului să se vadă în minutul 90+6, când a marcat şi Anguissa, pentru Napoli – Parma 2-1.

Afla mai multe despre: napoli