VIDEO | Spectacol şi surprize în meciurile serii jucate în Europa! Aici ai toate golurile marcate în Spania, Italia şi Germania

Juventus - Torino 1-1, Mainz - Leipzig 3-3 şi Sevilla - Leganes 0-3 au fost partidele pe care le-aţi putut urmări pe canalele Telekom Sport.

Etapa a 35-a din Seria A a fost deschisă cu Derby della Mole, Juventus - FC Torino. În luptă pentru un loc de cupe europene, Torino a atacat din primul minut. Golgheterul Belotti a fost la un pas de deschiderea scorului. Fanii alb-vişinii s-au putut bucura trei minute mai târziu. Pjanic a gafat ca un începător, iar Saşa Lukic a făcut 1 la 0. Juventus putea reveni imediat în meci, dar Matuidi a ratat incredibil. Ronaldo a ieşit prima oară la rampă abia la jumătatea primei reprize. Şutul său a ocolit de puţin poarta. În partea a doua, Ola Aina a fost la un pas să facă 2 la 0 pentru Torino. Ratarea s-a răzbunat la cealaltă poartă. Ronaldo a marcat golul cu numărul 21 din acest sezon şi a stabilit scorul final, 1 la 1.

Mainz şi Leipzig au oferit un nou meci cu multe goluri, după ce în tur a fost 4-1 pentru tauri. Leipzig a condus cu 2-0 după dubla fundaşului Klostermann, aflat la prima astfel de performanţă în carieră. Onisiwo a readus-o în joc pe Mainz înainte de pauză. Imediat după reluare, Werner, servant la primele două reuşite, a marcat pentru 3-1, iar Leipzig părea scăpată în câştigătoare. Niakhate a mai adus-o o dată în joc pe echipa gazdă. Cu un sfert de oră înainte de final, la Mainz a intrat şi Alexandru Maxim, şi a fost cu noroc. Mateta a reuşit să egaleze cu o execuţie frumoasă în minutul 83, iar cele două echipe, fără miză în acest final de campionat, au terminat cu 3-3 pe tabelă.

Sevilla are un final de sezon de coşmar. Aflată în lupta pentru un loc de UEFA Champions League, a pierdut al doilea meci la rând în faţa unei echipe din a doua jumătate a clasamentului. En Nesyri a deschis scorul pe Sanchez Pizjuan după doar opt minute de la startul partidei. Partenerul său din linia de atac, Braithwaite, a dublat avantajul madrilenilor în minutul 20. În final, a punctat şi Oscar Rodriguez, iar Sevilla a încheiat partida umilită şi are şanse tot mai mici să încheie a patra în La Liga.

Afla mai multe despre: la ligabundesligaserie a