VIDEO | Victorie pentru Rangers cu Motherwell, în campionat. Ianis Hagi, introdus în minutul 62

Fotbal

Glasgow Rangers s-a impus, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva celor de la Motherwell, scor 3-1, într-un duel din etapa a 14-a din campionatul Scoţiei. Ianis Hagi a fost rezervă şi a intrat pe parcurs.

Steven Gerrard a început meciul cu Ianis Hagi ca rezervă, aşa cum a obişnuit în ultimele etape, însă jocul nu a fost deloc unul bun. Liderul din Scoţia s-a trezit condus pe tabelă de modesta Motherwell, în minutul 6, după un gol marcat de Callum Lang, iar meciul a fost mult mai greu decât s-ar fi aşteptat.

Coincidenţă sau nu, odată cu intrarea lui Ianis Hagi, în minutul 62, Rangers a început să găsească drumul către gol. Primul a fost Kemar Roofe, în minutul 74, apoi Cedric Itten, în minutul 82, la o fază la care a contribuit şi românul. Ianis Hagi a deviat un balon în careu, mingea a ajuns la Itten care a dus-o în avantaj pe Rangers.

La una dintre ultimele faze, Kemar Roofe a mai marcat un gol, iar Glasgow rămâne la 16 puncte faţă de rivala Celtic Rangers, formaţie care are trei meciuri mai puţin jucate.

Afla mai multe despre: ianis hagi