Villarreal - Atletico Madrid 2-2. Horaţiu Moldovan, rezervă neutilizată. Julian Alvarez a debutat la trupa lui Simeone

La Liga

Villarreal şi Atletico Madrid au oferit un meci spectaculos, mai ales în prima parte a lui. Julian Alvarez a debutat la trupa lui Diego Simeone, în timp ce Horaţiu Moldovan a fost rezervă neutilizată.

Un nou sezon, nimic nou. Horaţiu Moldovan, tot pe banca de rezerve a lui Atletico

Villarreal a terminat la egalitate, pe teren propriu, cu Atletico Madrid, scor 2-2, în prima etapă din La Liga.

Gazdele au marcat primele, prin Danjuma, în minutul 18, dar madrilenii au egalat după doar două minute, când a înscris Marcos Llorente.

Villarreal a trecut din nou la conducere în minutul 37, prin autogolul lui Koke, însă la pauză s-a intrat cu scor egal, 2-2, după egalarea reuşită de Alexander Sorloth, în minutul 45+5.

Partida s-a încheiat, în cele din urmă egal, 2-2, iar în etapa următoare Villarreal va juca la Sevilla, cu FC, în timp ce Atletico Madrid va primi vizita Gironei.

Portarul român Horaţiu Moldovan a fost rezervă neutilizată la Atletico Madrid. Titular şi integralist în poartă a fost, din nou, slovenul Jan Oblak.

De asemenea, la trupa lui Diego Simeone a debutat şi cel mai răsunător transfer făcut în această perioadă de mercato, campionul mondial argentinian Julian Alvarez, adus de la Manchester City.

Afla mai multe despre: atletico madridvillarealla ligahoratiu moldovanstranierijulian alvarez