”Vom fi mai agresivi”. Antrenorul lui Pafos nu concepe să rateze calificarea în faţa lui CFR Cluj

Meciul Pafos - CFR Cluj se va disputa, joi, în returul play-off-ului Conference League.

Primele declaraţii date de antrenorul lui Pafos înainte de meciul cu CFR

CFR Cluj a învins-o, pe teren propriu, Pafos, echipa la care joacă şi Vlad Dragomir, scor 1-0, în prima manşă a play-off-ului Conference League.

Golul a fost marcat de Mertion Korenica, în minutul 17. În minutul 40, de la clujeni a fost eliminat Deac. Acum urmează returul.

Juan Carlos Carcedo, antrenorul lui Pafos, a vorbit despre partida retur cu ardeleni.

Antrenorul lui Pafos nu concepe să rateze calificarea în grupele Conference League, la finalul dublei manşe cu CFR Cluj.

• Partida Pafos – CFR Cluj va începe joi seară, de la ora 20:00 va fi LIVE VIDEO pe orangesport.ro.

”Am ajuns până aici şi este cel mai important şi dificil meci până la următorul. Cunoaştem dificultatea echipei cu care trebuie să ne confruntăm mâine.

Credem în echipa noastră, suntem pozitivi şi putem merge în faza de ligă a competiţiei. Am avut nişte şanse mari pe care nu le-am putut transforma în goluri. Nu am profitat de avantajul numeric şi asta a fost cheia înfrângerii în România.

Trebuie să fim mai cinici şi să găsim omogenitatea jucătorilor noştri pe care am avut-o în sezonul trecut, nu doar pentru meciul cu CFR, ci şi pentru campionat. Cheia este să fim serioşi şi să încercăm să înscriem în şansele pe care le avem. Vom fi mai agresivi pentru că trebuie să ne asumăm riscuri şi să găsim golul de calificare.

De acolo trebuie să ne păzim spatele. Sunt o echipă bună care poate lovi în contraatac. Ne vom impune propriul ritm şi vom marca primii.”, a declarat Juan Carlos Carcedo.

Afla mai multe despre: pafoscfr clujretur