”Vreau să uit de supărare”. Nelu Varga nu îşi revine după umilinţa din Conference League

Echipa cipriotă Pafos a învins joi seara, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia CFR Cluj, în manşa secundă a play-off-ului Conference League. Ciprioţii s-au calificat în faza următoare a competiţiei, în timp ce clujenii au fost eliminaţi din cupele europene.

Reacţia lui Nelu Varga după eliminarea din Europa

Pafos a avut o primă ocazie încă din startul meciului de la Limassol, iar în minutul 16 Jaja a ratat şi el. Brazilianul şi-a răscumpărat greşeala în minutul 28, deschizând scorul din pasa lui Jairo. După numai trei minute Goldar a înscris şi a dus scorul la 2-0 pentru gazde.

Ciprioţii au înscris în minutul 45+1, însă golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid. Gazdele au majorat totuşi avantajul în minutul 48.  Arbitrul a dictat penalti după un fault comis în careu de Boben, iar Tankovic a transformat cu siguranţă.

Elevii lui Dan Petrescu nu au reuşit să îşi revină, au jucat slab şi Pafos – CFR Cluj a fost 3-0. Ciprioţii merg în grupele Conference League,  în timp ce echipa clujeană a fost eliminată din cupele europene.

Ioan Varga, patronul de la CFR, a reacţionat după eliminarea din Europa.

”Vă rog mult, nu mă mai întrebaţi de fotbal. E o zi în care sunt tare supărat. Vreau să uit de supărare. Vă mulţumesc!”, a spus Ioan Varga, potrivit sportpesurse.ro.

Echipele care au evoluat:

• PAFOS: Ivusic - Luckassen, Goldar, Pontelo (Pileas 52) – Bruno (Joao Correia 72), Sunjic, Pepe (M. Name 81), V. Dragomir – Jaja (Leonardo Vieira 72), Jairo (Anderson 81), Tankovic. ANTRENOR: Juan Carlos Carcedo
  • CFR CLUJ: M. Popa - Mogoş, Boben, Kresic, Camora – Artean (M. Kamara 62), K. Keita (Djokovic 46), Tachtsidis (Fică 79) – Nkololo (Ad. Păun 87), Bîrligea, Korenica (L. Munteanu 62). ANTRENOR: Dan Petrescu

Afla mai multe despre: nelu vargacfr clujconference league