Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo: ”În curând!” Ce a declarat antrenorul ”câinilor roşii” după remiza cu Poli Iaşi

Superliga

Poli Iaşi a remizat pe teren propriu în faţa lui Dinamo, scor 2-2, la capătul unui meci spectaculos.

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, s-a declarat foarte mulţumit de atitudinea elevilor săi din repriza secundă şi este de părere că grupare din Ştefan cel Mare ar fi meritat să obţină cele trei puncte, având în vedere ocaziile mari ratate de ”câini” pe final.

Când Dinamo joacă, spectacolul e garantat. Zeljko Kopic e mulţumit de remiza din Copou

”Am început bune, după aceea adversarii au fost foarte agresivi. Am avut ocazii. Au înscris două goluri până la pauză, dar sunt foarte mulţumit de reacţia echipei mele şi de ce am jucat în repriza a doua.

Am avut ocazii şi nu le-am oferit pe contraatac prea multe şanse. Cred că am fost mai aproape decât Iaşi de victorie în acest meci.

În repriza a doua am continuat să insistăm pe strategia pe care ne-am propus-o. Trebuie să înţelegem că ne-au lipsit trei oameni importanţi. Sunt mulţumit de ce au jucat Borduşanu, Bani şi Petru Neagu.

(n.r. Mai vreţi jucători?) Mai vrem să semnăm doi jucători. Cred că în curând vom avea oamenii pe care îi vrem.

Trebuie să ne refacem după acest meci solicitant, apoi să ne pregătim pentru partida cu Rapid”, a spus Zeljko Kopic.

Poli Iaşi - Dinamo 2-2

Startul de meci de la Iaşi a fost unul nebun. În primul minut de joc Astrit Selmani a fost faultat în careu e Samayoa, iar arbitrul Sebastian Colţescu a dictat penalti. Selmani a transformat în minutul 2 şi a deschis scorul pentru Dinamo.

Portarul Golubovic i-a salvat pe bucureşteni în minutul 5, pentru ca în minutul 11 Hakim Abdallah să se accidenteze şi să fie înlocuit.

Mihai Bordeianu a egalat pentru Poli Iaşi în minutul 13, cu un şut de la distanţă, iar Kopic a fost nevoit să mai mute odată din cauza unei accidentări, Dennis Politic fiind înlocuit de Ahmed Bani.

Ieşenii au preluat conducerea în minutul 45+5, când Samayoa a înscris din voleu, la un corner, şi gazdele au intrat în avantaj la vestiare.

Dinamo a egalat în minutul 56, când Sivis a centrat din careu, mingea l-a lovit pe Todoroski şi a intrat în poartă. Autogol, iar pe tabelă a fost afişat scorul care avea să rămână neschimbat până la final. 2-2. Dinamo face opt puncte şi rămâne aproape de podium, în timp ce Poi Iaşi a ajuns la 4 puncte şi a părăsit ultima poziţie din clasament.

Afla mai multe despre: dinamosuperligapoli iaşi