Zlatan Ibrahimovic, în conflict cu un adversar: ”Trebuie să mă activez uneori, altfel e totul prea uşor”

Fotbal

Zlatan Ibrahimovic a marcat pentru LA Galaxy în victoria cu Real Salt Lake, scor 2-1, şi nu a ratat ocazia de a ieşi din nou în evidenţă prin temperamentul său agresiv.

Zlatan a intrat în conflict cu Nedum Onuoha, în minutul 60, după ce l-a faultat pe fundaşul britanic. Jucătorul suedez a continuat să-şi şicaneze adversarul până la finalul partidei.

La finalul meciului, Onuoha a dezvăluit că Zlatan l-a ameninţat în mai multe rânduri.

”La final a venit să îşi ceară scuze de la mine pentru că din minutul 60 nu s-a oprit din a-mi spune ce mi-ar face şi cum o să îmi facă rău pentru acest meci. Acesta este jucătorul care e imaginea MLS, aşa cum o susţine şi el”, a spus fundaşul de la Real Salt Lake.

După ce Ibrahimovic a marcat golul decisiv, Ibrahhimovic şi-a căutat adversarul şi s-a bucurat ostentativ în faţa acestuia.

”Mă cunosc. Mă simt bine când mă enervez. Trebuie să mă activez uneori, altfel e totul prea uşor”, a declarat Ibrahimovic.

Afla mai multe despre: zlatan ibraimovicla galaxy