Descarcă aplicația: orange sport Live TV Orange Sport: 1 2 3 4

Carlo Ancelotti nu îşi face griji pentru returul de pe Santiago Bernabeu după Bayern - Real Madrid 2-2: "Avem timp"

Real Madrid şi Bayern Munchen au remizat cu scorul de 2-2 pe Allianz Arena, în manşa tur a primei semifinale din UEFA Champions League.

Antrenorul celor de la Real Madrid, Carlo Ancelotti, a subliniat momentele în care echipa sa a încasat cele două goluri şi a menţionat faptul că a fost un moment de slăbiciune pentru jucătorii săi. Ancelotti a remarcat şi diferenţa de formă dintre cele două echipe, însă, nu îşi face griji în privinţa meciului de săptămâna viitoare, de pe Santiago Bernabeu.

Carlo Ancelotti: "Au arătat cea mai bună versiune şi noi nu"

"Momentul nostru de slăbiciune a fost începutul reprizei secunde şi atunci am primit două goluri. Au arătat cea mai bună versiune şi noi nu, dar avem timp să o arătăm miercurea viitoare. Prima repriză am atacat, dar cu puţină intensitate. A doua repriză când au trecut în faţă pe tabela de marcaj am început să apăsăm puţin mai mult pedala de acceleraţie.

Senzaţia a fost că ne simţeam confortabil, dar intensitatea lipsea. Am terminat meciul suficient de bine", a declarat Carlo Ancelotti, după meciul de pe Allianz Arena, citat de Marca.

Înainte de duelul crucial din UEFA Champions League, madrilenii o găzduiesc pe Cadiz, în La Liga. Situaţia în clasament este una excelentă pentru echipa din capitala Spaniei.

Real Madrid are un avans de 11 puncte faţă de echipa de pe locul secund, FC Barcelona, pe care a învins-o în ultimul "El Clasico", un rezultat care i-a permis să se îndepărteze considerabil în clasament. Girona şi Atletico Madrid completează primele patru poziţii, clasări care duc spre grupele UEFA Champions League, în sezonul viitor.

Afla mai multe despre: carlo ancelottireal madridbayern munchenuefa champions league