Ceartă aprigă între Pintilii şi un fan FCSB nemulţumit. Supărat, antrenorul campioanei s-a întors şi i-a dat replica | VIDEO

Mihai Pintilii (39 de ani) a avut ceva de împărţit cu un fan FCSB prezent la Clinceni pentru meciul cu Unirea Slobozia.

Unirea Slobozia şi FCSB au încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa a doua din noul sezon din Superliga României.

La Clinceni, bucureştenii au deschis scorul după un corner, în minutul 34. Marius Ştefănescu a executat cornerul, iar Lixandru a înscris. În minutul 36, gazdele au restabilit egalitate, tot după un gol din corner, marcat de Filip Ilie.

În partea secundă, FCSB a primit un penalty, după consultarea VAR, în minutul 54, pentru un fault asupra lui Olaru. Acelaşi Olaru a transformat şi elevii lui Charalambous au trecut în avantaj, cu 2-1.

Gazdele au reuşit să egaleze în minutul 89, prin tânărul Andrei Dorobanţu, gol superb, din voleu, de la marginea careului. În minutul 90+3, Ngezana a trimis în transversala propriei porţi şi s-a încheiat 2-2.

Pintilii, ceartă cu un fan FCSB nemulţumit

La finalul meciului de la Clinceni, în momentul în care cei de la FCSB urcau în autocarul echipei, Mihai Pintilii a avut o ceartă cu un fan al campioanei care îi cerea explicaţii pentru acest început slab de sezon în Superliga Româniiei.

Supărat şi el, Pintilii s-a întors din drumul său spre autocar şi i-a răspuns suporterului nemulţumit de parcursul echipei sale favorite.

Pe filmarea surprinsă cu discuţia dintre cei doi, se pot auzi următoarele replici:

• Pintilii: ”Ţie să-ţi dau explicaţii?”
  • Fan FCSB: ”Dacă acum cu ăştia de la judeţeană facem 2-2, Maccabi ne dă cu terenul în cap”
  • Pintilii: ”Aşa ştii tu? De unde ştii?”

Afla mai multe despre: fcsbmihai pintiliifan fcsb