Coşmarul continuă pentru Mourinho! Manchester United, umilită pe propriul teren de Tottenham

Vicecampioana en titre Manchester United a fost învinsă, luni seară, pe Old Trafford, cu scorul de 3-0, de Tottenham Hotspur, în ultimul meci al etapei a treia din Premier League. Este cea mai drastică înfrângere suferită vreodată de o echipă antrenată de Jose Mourinho, pe teren propriu.

După 0-0 la pauză, Harry Kane a reuşit să deschidă scorul în minutul 50, cu o lovitură de cap, după un corner executat excelent de Kevin Trippier. După numai două minute, s-a făcut 2-0. Acelaşi Trippier l-a găsit excelent pe Eriksen cu o pasă filtrantă, în flancul drept, iar mijlocaşul danez a întors în faţa porţii pentru Lucas, care a reluat cu latul şi l-a învins pe De Gea.

Tot Lucas a stabilit şi scorul final, în minutul 84, după ce l-a ridiculizat pe Smalling şi l-a executat din nou pe David de Gea.

Este cea de-a doua înfrângere la rând pentru Manchester United, după eşecul cu Brighton, din etapa trecută. "Diavolii" rămân cu trei puncte şi ocupă locul al 13-lea, în timp ce Tottenham are maximum de puncte după trei etape şi se află pe locul al doilea. Liverpool este lider, având golaveraj mai bun, în timp ce Chelsea şi Watford sunt celelalte două echipe care au reuşit să câştige toate cele trei partide de până acum.

Afla mai multe despre: tottenhammourinhounited