Cum a jucat Dennis Man cu Bologna. Verdictul italienilor: ”Ne-a obişnuit cu o evoluţie complet diferită”

Serie A

Internaţionalul român Dennis Man (26 de ani) a jucat pentru Parma în meciul cu Bologna, dar nu i-a impresionat pe italieni.

Cum a fost analizat Dennis Man de italieni, după evoluţia sa cu Bologna

Bologna şi Parma au încheiat la egalitate, scor 0-0, în etapa a şaptea din Serie A.

Cu Dennis Man titular şi cu Valentin Mihăilă pe banca rezervelor, Parma a atacat poarta gazdelor prin Orsolini şi Bonny, care a fost aproape de gol în minutul 17.

În partea secundă, parmegianii au rămas în zece după eliminarea lui Coulibaly, din minutul 52, iar antrenorul Fabio Pecchia l-a introdus pe teren şi pe Mihăilă, în minutul 72. Oaspeţii au rezistat în inferioritate şi au luat un punct de la Bologna, 0-0.

Prestaţia slabă a lui lui Dennis Man a fost dezbătută în presa din Italia, care a subliniat faptul că internaţionalul român a jucat o parte din meci şi în banda stângă a terenului.

”Cu siguranţă ne-a obişnuit cu o evoluţie complet diferită. De data asta Pecchia decide să-l joace în banda stângă, dar c. Revine pe dreapta în repriza secundă, dar inferioritatea numerică nu îl ajută”, au notat jurnaliştii italieni de la Tuttomercatoweb.

Pentru evoluţia sa din meciul cu Bologna, aceiaşi gazetari i-au acordat lui Dennis Man nota 5,5, în timp ce Sofascore l-a notat cu 6,6, a treia cea mai mică din echipa ”cruciaţilor”. Mihăilă a fost recompensat cu 6,7.

Afla mai multe despre: dennis manstranieriparmaserie a