Dan Petrescu, taxat după ieşirea necontrolată din CFR Cluj - Universitatea Craiova: "Ăsta e comportament de vagabond!"

CFR Cluj

Dan Petrescu, antrenorul celor de la CFR Cluj, a avut parte de o ieşire nervoasă la pauza partidei dintre echipa sa şi Universitatea Craiova, încheiată cu o victorie a oltenilor cu scorul de 2-0.

Universitatea Craiova s-a impus pe terenul celor de la CFR Cluj cu scorul de 2-0. Eliminarea lui Kamara de la finalul primei reprize l-a nemulţumit teribil pe antrenorul gazdelor, Dan Petrescu, care a văzut cartonaşul galben.

Petrescu a început să înjure spre arbitru, în drumul spre vestiare, gest care a atras toată atenţia în Gruia. Emil Grădinescu a urmărit imaginile furiei lui Dan Petrescu şi l-a taxat pe tehnicianul "feroviarilor".

Dan Petrescu, criză de nervi la pauza meciului din Gruia

"Lipsă de educaţie, lipsă de stăpânire, ăsta e comportament de vagabond. Chiar îşi pierde minţile, e deja în criză.", a declarat Emil Grădinescu, la Prima Sport.

Pentru CFR Cluj urmează duelul european cu Neman. Cele două echipe au remizat în manşa tur din preliminariile UEFA Conference League, cu scorul de 0-0, într-o partidă disputată în Gruia. Ardelenii vor înfrunta rivala locală, U Cluj, în următoarea etapă din Superliga.

Dan Petrescu a fost implicat într-un moment haotic şi la finalul meciului. Petrescu şi-a sfătuit jucătorii să se calmeze, însă elevii săi au fost avertizaţi de către arbitrul central al partidei, Marcel Bîrsan.

VIDEO | Ieşirea lui Dan Petrescu

Afla mai multe despre: cfr clujdan petrescuemil gradinescuuniversitatea craiovasuperliga