FCSB - Virtus 4-0! Campionii României au făcut spectacol şi la meciul retur şi s-au calificat în turul 2 al UCLgalerie foto

FCSB a trecut fără emoţii de Virtus şi în retur, scor 4-0 şi s-a calificat în turul doi al UEFA Champions League.

FCSB - Virtus 4-0 (Băluţă 20, Edjouma 29, 36. Miculescu 72)

Echipele de start

• FCSB: Vlad - Creţu, Haruţ, Chiricheş, Kiki - Edjouma, Alhassan - Ştefănescu, Băluţă, L. Phelipe - Miculescu
  • Rezerve: Târnovanu, Panţîru, Şut, Lixandru, Dan. Popa, Antwi, Pandele, Olaru, Musi, Ngezana, Dav. Popa
  • Virtus: Passaniti - Gori, De Lucia, Rinaldi, Sabato - Lombardi, Bunocunto, Montanari, Ciacci, Rizzo - Angeli
  • Rezerve: Gentilini, Ma. Battistini, Piovaccari, Muggeo, A. Golinucci, Ceccaroli, Pupeschi, Benincasa, Vallocchia

Final de meci: FCSB - Virtus 4-0

Min 72: GOOOOOL FCSB! Miculescu îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor.

Min 68: Ocazie FCSB! Alexandru Musi trece pe lângă majorarea scorului.

Min 58: Piovaccari intră pe teren în locul lui Angeli!

Pauză: FCSB - Virtus 3-0

Min 36: GOOOOOL FCSB! Edjouma reuşeşte „dubla” după o greşeală a portarului advers.

Min 29: GOOOOOL FCSB! Edjouma majorează diferenţa după un assist de la Băluţă.

Min 20: GOOOOOOL FCSB! Băluţă deschide scorul pentru campionii României.

Min 13: Ocazie FCSB! Şutul lui Luis Phelipe trece puţin pe lângă poartă.

Update: Fanii i-au strigat numele lui Piovaccari, iar italianul le-a răspuns.

Min 4: Bară FCSB! Valentin Creţu trece pe lângă deschiderea scorului.

Min. 1 A început meciul de pe Stadionul Steaua.

FCSB e din nou marea favorită a meciului cu Virtus. La doar o săptămână distanţă de la partida tur, cele două se întâlnesc la Bucureşti, pe stadionul Steaua. Duelul din San Marino a fost la discreţia campioanei României, care a defilat în faţa modestei sale adversare.

La pauză, FCSB conducea deja cu 5-0 graţie golurilor marcate de Olaru, de trei ori, şi de Popa, cu o "dublă". Ulterior, intrat la pauză, Miculescu a marcat şi el două goluri, iar scorul final a fost stabilit de Battistini, care a marcat golul de onoare pentru Virtus în minutul 86.

Imediat după demonstraţia de forţă reuşită în faţa echipei din San Marino, FCSB a făcut un pas greşit şi a început dezamăgitor noul sezon din Superligă. Echipa pregătită de Elias Charalambous a obţinut doar o remiză, scor 1-1, tot pe stadionul Steaua, în partida cu Universitatea Cluj. În turul al doilea, peste doar o săptămână, FCSB va da peste Maccabi Tel Aviv, în prima manşă a întâlnirii.

Nu rataţi FCSB - Virtus, astăzi, de la ora 20:30, LIVE TEXT pe orangesport.ro.

Afla mai multe despre: fcsbchampions league