Gică Hagi, reacţie nervoasă la un secund, în Farul - Poli Iaşi. ”Această ieşire nu se compară cu cea a lui Dorinel Munteanu” | VIDEO

Farul Constanța

Gică Hagi (59 de ani) a fost surprins într-o criză de nervi, pe marginea terenului, la unul dintre oamenii din staff-ul său, în meciul Farul - Poli Iaşi.

Farul Constanţa a învins-o, pe teren propriu, pe Poli Iaşi, scor 2-0, într-un meci din etapa a patra a Superligii. Meciul a fost întrerupt de două ori.

La Ovidiu, ieşenii au avut prima ocazie mare, în minutul 7, la şutul lui Gheorghiţă, care a scăpat singur cu portarul gazdelor, dar Buzbuchi a respins.

Rivaldinho a deschis scorul în minutul 34, cu un şut din careu, la pasa lui Cristi Ganea.

La numai patru minute după gol din cauza unor descărcări electrice, nocturna stadionului de la Ovidiu s-a stins, iar arbitrul a oprit meciul pentru nouă minute.

Partida s-a reluat şi prima repriză a fost prelungită cu 16 minute, iar în minutul 45+11 Gabi Iancu a majorat scorul de pe tabelă cu o lovitură de cap, din centrarea lui Grameni.

După pauză, meciul a fost întrerupt în minutul 65, pentru a doua oară, din cauza condiţiilor atmosferice, la Ovidiu plouând torenţial.

Partida s-a reluat după alte zece minute de pauză, dar pe tabelă nu s-au mai produs modificări şi Farul a reuşit prima victorie a sezonului, urcând pe locul 7 în campionat, cu 4 puncte. Poli Iaşi este pe locul 12, cu 3 puncte.

Gică Hagi, ieşirea nervoasă pe marginea terenului

Dar pe lângă cele două întreruperi, meciul a avut şi momentele sale de tensiune la marginea terenului. La începutul reprizei a doua, Gică Hagi a făcut o criză de nervi.

În imaginile surprinse de camere TV, se poate observa cum urlă la unul dintre secunzii săi, cel mai probabil pentru că acesta nu a scos la încălzire pe cine trebuie.

La finalul jocului de la Ovidiu, au fost trase şi primele concluzii cu privire la acest episod tensionat cu Gică Hagi în prim plan. De când a început sezonul, Bogdan Andone, Dan Petrescu şi Dorinel Munteanu au avut şi ei ieşiri nervoase.

”Această ieşire nu se compară cu cea a lui Dorinel Munteanu, nu are nicio legatură. Una-i una, alta-i alta. Probabil acel antrenor secund trebuia să facă ceva şi nu a făcut”, a declarat comentatorul sportiv Bogdan Cosmescu, la Prima Sport.

Acesta a fost completat de colegul său de studio, Basarab Panduru: ”E clubul lui, poate să facă ce vrea el. Vrei sau nu vrei să lucrezi. E treaba ta dacă mai vrei să continui sau nu”.

Afla mai multe despre: gica hagifarulsuperliga