Kiki, iar acum el: "Ne-am înţeles". Becali a dat o nouă lovitură pentru Champions League

FCSB a încheiat sezonul, iar acum Gigi Becali a început pregătirea noii stagiuni, când campioana României va evolua în preliminariile Champions League.

Astfel, latifundiarul din Pipera vrea să-i întărească serios lotul lui Elias Charalambous şi este dispus să transfere câte doi jucători valoroşi pentru fiecare poziţie.

După ce a anunţat că a ajuns la o înţelegere cu Kiki, fostul fundaş al Farului, Gigi Becali a dezvăluit că pe acelaşi post îl va avea şi pe Risto Radunovic, care îşi va încheia contractul cu FCSB la finalul lunii decembrie.

Patronul campioanei României a declarat că l-a convins pe fotbalistul muntenegrean să semneze prelungirea înţelegerii.

"I-am propus prelungirea contractului lui Radunovic. Îi dau salariu de 15 mii de euro, va rămâne şi Radunovic şi după ce îi expiră contractul" , a declarat Gigi Becali la Prima Sport.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Rapid - FCSB 2-0

Rapid Bucureşti a învins-o, duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, pe campioana României, FCSB, în ultimul meci al Superligii din acest sezon.

Funsho Bamgboye a deschis scorul în Giuleşti, în minutul 11, nigerianul reluând în plasă mingea respinsă în faţă de Andrei Vlad la şutul lui Krasniqi. După gol, marcatorul a fost înlocuit, el acuzând probleme medicale. Portarul gazdelor, Ungureanu a respins excelent la lovitura de cap a lui Miculescu, din minutul 38, însă cei care au înscris au fost tot giuleştenii, în minutul 42, prin Petrila.

Ungureanu a mai avut o intervenţie la şutul lui Alhassan, din minutul 45+1, şi gazdele au intrat cu avantaj de două goluri la pauză.

S-a încheiat 2-0 pentru Rapid, care termină pe ultimul loc din play-off, al şaselea, cu 32 de puncte.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

• RAPID: B. Ungureanu - Onea, Săpunaru (I. Cristea 46), P. Iacob, Borza - Oaidă, Kait (Emmers 46), Hasani (Papeau 64) – E. Krasniqi, A. Rrahmani (Burmaz 73), Funsho Bamgboye (Petrila 14). ANTRENOR: Bogdan Lobonţ
  • FCSB: A. Vlad – V. Creţu, Haruţ, Chiricheş, Panţîru (Luis Phelipe 64) – Baba Alhassan (Pandele 69), Lixandru, Al. Băluţă (M. Toma 78) – Antwi (Pădurariu 78), Miculescu, D. Popa (Radaslavescu 46). ANTRENOR: Elias Charalambous

Afla mai multe despre: kikibecalifcsbradunovic