FCSB - LASK Linz 1-0. Dramatism incredibil în Ghencea! Olaru înscrie un gol magnific în ultimul minutgalerie foto

Mâine, de la ora 14:00, va avea loc tragerae la sorţi a grupelor Europa League.

• Antrenor: Thomas Darazs

Min 90+6. Meciul s-a terminat, scor 1-0.

Min 90+5. GOOOOOOOL FCSB! Darius Olaru ia pe cont propriu o acţiune şi îl execută pe Siebenhandl cu un şut violent ce loveşte transversala.

Min 90+2. Linz cere penalty pentru un presups henţ, însă jocul continuă.

Min 90. LASK Linz ratează o ocazie monumentală! Târnovanu se opune in exremis la şutul lui Ljubicic din câţiva metri.

Min 83. Ocazie uriaşă pentru FCSB! Daniel Popa îl driblează pe Siebenhandl, şutează, dar un apărător austriac respinge din faţa porţii goale şi este la un pas de autogol.

Min 53. Ocazie pentru FCSB! Olaru şutează în blocajul unui adversar.

Min 51. Ocazie mare pentru LASK! Taoui şutează din interiorul careului, puţin pe lângă poarta lui Târnovanu.

Min 46. A început repriza a doua.

Min 45+4. Pauză. 0-0 în Ghencea.

Min 45+3. Ocazie uriaşă pentru LASK! Ljubicic centrează, însă Berisha nu ajunge la balon.

Min 43. Ocazie uriaşă pentru FCSB! Florin Tănase urmăreşte un balon ce părea pierdut, îl păcăleşte pe portarul Siebenhandl, îi pasează lui Miculescu, însă şutul acestuia este respins în corner.

Min 39. Florin Tănase cere penalty după o împingere în careu, dar jocul este lăsat să continue.

Min 14. Ocazie pentru LASK Linz! Taoui şutează de la 25 de metri, dar Târnovanu respinge în corner.

Min 9. Ocazie pentru LASK Linz! Taoui reia cu capul după o lovitură de colţ, puţin pe lângă poarta lui Târnovanu.

Min 1. A început meciul!

FCSB îşi poate salva startul dezamăgitor de sezon cu o calificare în grupele Europa League. Campioana României joacă returul din play-off-ul competiţiei cu LASK Linz, după ce în tur a scos o remiză în deplasare. Partida din Ghencea va începe la ora 21:30 şi va fi LIVE TEXT pe site-ul orangesport.ro. În Austria, în urmă cu o săptămână, LASK Linz a deschis scorul, prin Taoui, în minutul 34, apoi FCSB a egalat prin Miculescu în prelungirile primei reprize.

Echipa lui Elias Charalambous are parte de un start de sezon dezastruos în Superliga. Imediat după meciul bun făcut în Austria, cu LASK Linz, FCSB a pierdut din nou în campionat. Campioana României a cedat, scor 0-2, în deplasarea de la Hermannstadt, iar acum este penultima în clasament, cu doar cinci puncte obţinute în cele şase meciuri jucate. FCSB a obţinut o singură victorie şi a pierdut trei meciuri în actualul sezon din Superliga.

FCSB - LASK Linz LIVE TEXT, astăzi, de la ora 21:30, în play-off-ul Europa League

De partea cealaltă, LASK Linz are şi ea un start de sezon mult sub aşteptări. Pe lângă egalul cu FCSB, de săptămâna trecută, LASK a obţinut o singură victorie în primele patru etape disputate în campionatul Austriei. În rest, adversara campioanei României a pierdut celelalte trei meciuri disputate.

Afla mai multe despre: fcsbeuropa league