Mesajul lui Alexandru Musi pentru Gigi Becali după golul înscris cu U Cluj, primul de la revenirea la FCSB: "El este patronul"

Alexandru Musi a marcat primul său gol de la revenirea la FCSB, în poarta celor de la U Cluj într-o remiză încheiată cu scorul de 1-1.

Musi a revenit în Superliga în tricoul celor de la FCSB după o serie de împrumuturi la echipe precum Politehnica Iaşi şi Petrolul Ploieşti, atât în prima divizie cât şi în liga secundă.

Musi a reuşit să înscrie un gol din afara careului, reuşită care l-a impresionat pe patronul clubului, Gigi Becali, cunoscut pentru sentimentele sale negative faţă de regula U21, regulă care i-a permis lui Musi să prindă minutele în partidele din întrecerea internă.

Musi este de părere că patronul are dreptul să aibă o părere în acest sens, iar el îşi va face treaba pe teren. Musi îşi doreşte ca echipa sa să aibă un parcurs cât mai bun în cupele europene.

Alexandru Musi: "Meritam victoria. Ne concentrăm pe meciul cu Virtus"

"Părerea mea este că am făcut un meci bun, o primă repriză bună, în repriza a doua ne-am relaxat, de mâine mergem la refacere, la antrenament şi ne gândim la următorul meci. Da, nu ştiu ce a fost, a fost un declic, dar sper pe viitor să nu mai avem momente de acest fel şi să mergem mai departe.

Părerea mea este că meritam victoria, meritam mai mult, asta este, trebuie să fim mai concentraţi în faţa porţii. Da, am intrat prin centru, i-am dat-o lui Şut, el mi-a dat-o înapoi mie, am văzut colţul lung şi am lovit-o.

Nu vreau să comentez, este patronul, poate să vorbească ce vrea. Da, de mâine o să mergem la antrenament, o să ne concentrăm pe meciul cu Virtus şi după vom merge la Slobozia, unde avem un meci foarte greu şi pe urmă ne gândim şi la Maccabi Tel Aviv.", a spus Musi, la flash-interviu.

Afla mai multe despre: alexandru musifcsbu cluj