Mesajul lui Darius Olaru după victoria FCSB-ului cu PAOK. Ce a transmis căpitanul "roş-albaştrilor", eliminat la Salonic

FCSB s-a impus cu scorul de 1-0 în duelul din UEFA Europa League împotriva celor de la PAOK Salonic.

Campioana României a obţinut un nou succes european, al treilea consecutiv după victoriile din play-off-ul UEFA Europa League, cât şi triumful din partida cu RFS.

FCSB ocupă locul patru în clasamentul celor 36 de echipe din UEFA Europa League, cu şase puncte. Campioana României va avea parte de o nouă deplasare dificilă în Europa, în următoarea etapă. Ibrox Park din Glasgow este următoarea destinaţie europeană pentru echipa antrenată de Elias Charalambous, acolo unde o aşteaptă Glasgow Rangers, vice-campioana Scoţiei.

Căpitanul "roş-albaştrilor", Darius Olaru, a avut parte de o primă repriză excelentă, la Salonic. Olaru a pasat decisiv la golul înscris de Daniel Bîrligea, unicul gol al partidei de la Salonic. Olaru a văzut primul cartonaş galben în minutul 45+4 al partidei. În minutul 56, la capătul unui duel cu mijlocaşul rus al gazdelor, Ozdoev, Olaru a căzut şi a tras mingea înspre el cu mâinile.

Arbitrul german al partidei, Sascha Stegemann, i-a arătat fotbalistului de la FCSB al doilea cartonaş galben. FCSB a rezistat eroic pentru tot restul partidei, iar campioana României a plecat de la Salonic cu toate cele trei puncte.

Mesajul lui Darius Olaru

Olaru a avut un mesaj pentru coechipierii săi, la o zi de la succesul memorabil obţinut în Grecia.

"Mândru de această echipă", a transmis Darius Olaru, pe contul său de Instagram, alături de o poză cu întreaga echipă, de la startul partidei.

Afla mai multe despre: fcsbpaokuefa europa leaguedarius olaru