MM Stoica a recunoscut care era verdictul corect la penalty-ul din care FCSB a marcat cu Unirea Slobozia! "Arbitrul e la început"

Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB, Mihai Stoica, a recunoscut că nu s-ar fi impus penalty în favoarea campioanei, în remiza cu Unirea Slobozia, din Superliga.

MM Stoica nu s-a ascuns de verdictul corect, după ce FCSB a marcat din penalty cu Unirea Slobozia

FCSB are două două puncte după primele două etape din Superliga. La Clinceni, campioana României a remizat cu Unirea Slobozia, scor 2-2, cu câteva zile înainte de meciul tur cu Maccabi Tel Aviv, din turul II preliminar Champions League.

În partea secundă, FCSB a primit un penalty, în minutul 54, pentru un fault asupra lui Olaru, iar căpitanul a transformat.

Arbitrului central Vlad Baban i s-a reproşat lovitura de pedeapsă acordată, iar MM Stoica a recunoscut că faultul s-a petrecut în afara careului şi nu s-ar fi impus lovitura de la 11 metri.

De asemenea, conducătorul de la FCSB şi-a exprimat dezamăgirea despre felul în care s-a gestionat meciul cu nou-promovata Unirea Slobozia.

"Alibiuri nu caut şi nu au sens. Penalty-ul... Faultul a fost în afară, e la limită, dar a fost în afară. Au fost multe erori, dar erori de ambele părţi comise de un arbitru (n.r. - Vlad Baban) care poate creşte. E la început. Aşa se întâmplă când tratezi cu superficialitate o anumită porţiune a jocului.

Dacă făceam 3-1, nu mai aveam emoţii. Uite ce se întâmplă! Centrare din tuşă, dă Dorobanţu şutul vieţii, din şapte minute de prelungire s-a jucat puţin şi asta a fost.

Logic că sunt supărat când îţi dă două goluri o echipă care nu ajunge la poarta ta. Să spun că mă leg de faze, că nu a fost corner şi a fost fault la Ngezana? Nu contează astea! Ai avut să faci 3-1, n-ai făcut şi ai luat gol când te aşteptai mai puţin.

Nu ne-am retras, mingea a fost la noi, nu ne-am retras. Trebuia să facem 3-1. Eu simţeam că vine golul. Nu e normal să ai ocazie şi să nu concretizezi", a declarat conducătorul de la FCSB, MM Stoica, pentru Prima Sport.

Afla mai multe despre: unirea slobozia fcsbpenalty fcsb unirea sloboziamm stoicamm stoica fcsb