”Nu au avut absolut nici măcar o ocazie sau şut periculos”. Cum a găsit Eugen Neagoe puterea să se justifice după eşecul contra FCSB-ului

Gloria Buzău

Antrenorul celor de la FC Buzău, Eugen Neagoe (57 de ani), a tras concluziile după eşecul suferit pe Arena Naţională în faţa campioanei FCSB.

FCSB a învins-o, pe teren propriu, pe FC Buzău, scor 3-2, în etapa a 12-a din Superliga României.

Golurile campioanei au fost marcate de Octavian Popescu (39, 67) şi Bîrligea (75), iar Jipa (5) şi Cestor (87) au înscris pentru oaspeţi.

Concluziile lui Neagoe, după FCSB - FC Buzău 3-2: ”Trăgeau de timp să vină targa”

La finalul meciului, Eugen Neagoe a precizat că echipa sa nu ar fi meritat să piardă această partidă şi a reproşat campioanei repetatele trageri de timp din prelungiri.

”Trebuie să fii foarte atent, am făcut un fault iniţial pe care nu trebuia să îl facem, dar în prima repriză nu au avut vreun şut periculos. În repriza a doua am fost temători, cu toate că le-am zis jucătorilor la pauză să nu fie. Aveam timp să egalăm, spre final trăgeau de timp, stăteau pe jos.

Bravo lor, îi felicit! Era bine dacă nu pierdeam, dar din parcare am pierdut. Nu am făcut un joc rău, dar am jucam acasă la campioana României, când nu suntem atenţi, te pot costa greşelile, băieţii au făcut un efort foarte mare, uneori au jucat de la egal la egal cu cei de la FCSB.

Frumos şi primul gol, şi golul doi, dar din păcate am primit trei, deci nu sunt mulţumit deloc. Nu ştiu dacă e bună pauza, trebuie să ne îmbunătăţim jocul, trebuie să muncim mai mult, nu că nu au muncit azi, dar nu a fost de ajuns”, a declarat Neagoe, după meci.

În urma acestui rezultat, FCSB a urcat pe locul 7, cu 16 puncte, iar Gloria Buzău e pe ultimul loc al clasamentului, al 16-lea, cu 10 puncte.

Afla mai multe despre: eugen neagoebuzausuperliga