"I-am prelungit ca fraierul contractul". Gigi Becali l-a văzut în FCSB - Buzău şi a recunoscut că s-a păcălit: "N-am nevoie de jucători care distrug echipa"

Finanţatorul de la FCSB, Gigi Becali, nu a fost pe deplin mulţumit de cele trei puncte obţinute cu FC Buzău. Jocul de pe Arena Naţională l-a făcut să ia o decizie drastică în privinţa unui fotbalist, care a jucat titular.

Gigi Becali a trăit cu emoţii FCSB - FC Buzău 3-2: "Nu da şansă adversarului"

FCSB a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Gloria Buzău, în etapa a 12-a din Superligă. A fost un meci spectaculos, cu răsturnări de situaţii, goluri frumoase şi cu nou-promovata care a alergat după egalare în ultimele minute.

După meci, Gigi Becali a tras concluziile şi a avut câteva semnale de alarmă.

"Sunt mulţumit, dar nu foarte, pentru că sunt nişte jucători cu care am început meciul şi în care-mi puneam bază şi nu au câştigat cu Buzăul şi am făcut o schimbare, două... Nu sunt mulţumit din cauză că o echipă mare cu două goluri avantaj nu mai dă pase decisive. Am două goluri diferenţă, pasez, pasez, mă distrez cu adversarul. Nu am nevoie să dau pase decisive ca Olaru.

Recuperează mingea, mai iei gol din corner şi Doamne fereşte în minutul 92, 94 dă unul un şut şi egalează. Nu da şansă adversarului că nu ai de ce", a declarat Gigi Becali, la Prima Sport.

Bucureştenii sunt pe locul 7, cu 16 puncte, iar Gloria Buzău e pe ultimul loc al clasamentului, al 16-lea, cu 10 puncte.

Gigi Becali s-a supărat pe Ionuţ Panţîru: "N-am nevoie de jucători de ăştia care distrug echipa"

Soarta lui Ionuţ Panţîru la FCSB se pare că s-a schimbat din nou. După ce Gigi Becali şi-a dat acordul pentru a-i prelungi contractul fundaşului stânga, în urmă cu câteva săptămâni, afaceristul s-a răzgândit după meciul din etapa a 12-a din Superliga.

Ionuţ Panţîru a fost titular, dar a fost schimbat după nici jumătate de oră, iar Gigi Becali a erupt la final.

"(n.r. - Panţîru, schimbat în minutul 29) I-am dat telefon lui Vali Argăseală şi i-am spus <<Bă, dacă nu ai pus contractul...>> I-am prelungit ca fraierul contractul, mi-a luat ochii un meci când a intrat, a alergat şi după... A zis că a pus contractul. Asta e, am greşit. N-am nevoie de jucători de ăştia care distrug echipa. Pe ceilalţi nu mai vreau să-i spun.

Am vrut să văd nişte jucători, mi-am făcut o părere despre ei. La Steaua (n.r. - FCSB) trebuie să dai război, Băluţă e mic şi dă război", a mai spus finanţatorul FCSB, Gigi Becali, după victoria cu emoţii în faţa lui FC Buzău.

Afla mai multe despre: gigi becaligigi becali fcsbionut pantiruionut pantiru fcsbfcsb buzau