Marius Şumudică, doar două minute în conferinţa de presă! A încheiat cu o trimitere la Dan Şucu şi conducere: "Zilele acestea"

Marius Şumudică, doar două minute în conferinţa de presă!  A încheiat cu o trimitere la Dan Şucu şi conducere: "Zilele acestea"

Rapid

Antrenorul de la Rapid, Marius Şumudică, a venit schimbat la faţă în conferinţa de presă, după înfrângerea cu Botoşani, scor 2-0. Principalul a transmis că va purta o discuţie cu conducerea, însă nu a dezvăluit motivul.

Marius Şumudică, schimbat în conferinţa de presă după Botoşani - Rapid 2-0

Rapid a suferit o nouă înfrângere în Superliga, scor 2-0, în deplasarea cu FC Botoşani. Chică-Roşă şi Aldair au adâncit criza de la Rapid recunoscută de Cristi Săpunaru

După ce într-o primă reacţie Marius Şumudică a avut o declaraţie misterioasă care l-a făcut pe Basarab Panduru să spună că antrenorul ar putea demisiona, principalul a continuat în conferinţa de presă.

El a petrecut doar două minute în faţa jurnaliştilor şi a recunoscut, pe un ton grav, că se va întâlni cu conducerea în curând.

"Un meci de luptă cu două reprize diametral opuse, am avut două situaţii rarisime de a marca, şutul lui Petrila, apoi dăm în bară, apoi meteahna noastră. Când ratăm, primim gol. Ne-am deschis, l-am trimis şi pe Săpunaru vârf de atac să forţă, iar el a avut o ocazie mare de gol. Ne-am deschis şi au marcat.

(n.r. situaţia lui N'Jie şi Boubendza) Nu ştiu. Habar nu am, sunt antrenor şi nu depinde de mine. Sunt lucruri pe care trebuie să le rezolve clubul şi pe mai departe nu mai depind de mine.

(n.r. - Despre scandările ironice de la final) Care suporteri? (n.r. - suporterii de la Rapid). Şi cei de la Botoşani ce au strigat? Aţi auzit ce au strigat? Este frumos? Ce rost are să comentăm ce au strigat? (n.r. - jignirile adresate rapidiştilor).

Cu ce să prindă bine pauza competiţională? Când opt, nouă jucători pleacă la naţionale, ne antrenăm cu şapte şi voi lua juniori din academie ca să-mi pot desfăşura activitatea.

Vom vedea, nu ştiu. Voi avea o discuţie zilele acestea cu patronatul şi vom vedea ce se va întâmpla", a spus Marius Şumudică în cele două minute pe care le-a petrecut în faţa jurnaliştilor, după Botoşani - Rapid 2-0, în Superliga.

După un meci cu ocazii, Botoşani a urcat pe locul 15 în clasament, cu 11 puncte, iar Rapid este pe 12, cu 13 puncte.

Afla mai multe despre: dan şucumarius sumudicabotosani rapid