VIDEO | Alex Maxim, gol în minutul 90+4! Românul a declanşat nebunia la finalul duelului cu Beşiktaş. Fanii şi-au aplaudat căpitanul

Stranieri

Fotbalistul român Alex Maxim (34 de ani) a făcut spectacol în Gaziantep - Beşiktaş. Românul i-a înnebunit pe turci cu golul său din minutele de prelungire.

Alex Maxim a detonat ”bomba” în Gaziantep - Beşiktaş. Fanii i-au scandat numele idolului lor

Gaziantep şi Beşiktaş au încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a opta din Superliga Turciei.

Oaspeţii au deschis scorul prin Ciro Immobile, care a înscris din penalty, în minutul 31. Atacantul italian a mai luat apoi şi un cartonaş galben, până în pauză.

Tot în prima repriză, Deian Sorescu a marcat pentru Gaziantep (42), dar reuşita sa a fost anulată pentru o poziţie de offside.

Totuşi, Beşiktaş nu a plecat cu toate cele trei puncte de la Gaziantep. Alex Maxim a avut grjă să marcheze un gol dramatic, în minutul 90+4, şi să aducă un punct extrem de important pentru gazde.

Gaziantep a avut o fază fixă la mijlocul terenului, a trimis o minge lungă în careu, iar după mai multe respingeri şi devieri, mingea a ajuns la fotbalistul român a reluat în plasa porţii adverse.

Maxim a declanşat astfel nebunia la Gaziantep. Atât jucătorii şi antrenorii echipei, cât şi suporterii gazdelor au sărbătorit minute în şir şi au strigat numele căpitanului de la Gaziantep, Alexandru Maxim.

În vârstă de 34 de ani, Maxim a disputat şapte meciuri în acest sezon pentru Gaziantep şi a dat două goluri. Pentru naţionala României, mijlocaşul ofensiv are 56 de partide şi şapte goluri.

Afla mai multe despre: alex maximgaziantepturciastranieri