Replica lui Octavian Popescu pentru critici: ”Ce, dacă m-am făcut alb în cap nu mai ştiu să joc sau să dau o pasă?”

Jucătorul celor de la FCSB, Octavian Popescu (21 de ani), a tras concluziile după victoria contra celor de la FC Buzău.

FCSB, campioana sezonului precedent din Superliga, a învins-o pe FC Buzău, scor 3-2, în etapa a 12-a.

Golurile au fost marcate de Octavian Popescu (39, 67) şi Bîrligea (75) pentru campioană şi Jipa (5) şi Cestor (87) pentru oaspeţi.

Octavian Popescu le răspunde criticilor cu două goluri superbe

La finalul meciului, Octavian Popescu a vorbit despre cele două goluri marcate, primele pe anul acesta, şi cum a trecut peste perioada complicată cauzată de accidentare.

De asemenea, ”decarul” FCSB-ului a oferit detalii şi despre decizia sa de a-şi schimba look-ul, acela de a-şi vopsi părul în alb.

”Mă bucur foarte mult că am reuşit să marchez şi că mi-am ajutat echipa. Am marcat un gol frumos. Nu am mai marcat de mult şi trebuia să vină golul până la urmă.

Eu am trecut printr-o perioadă foarte grea cu accidentarea. Nici acum nu sunt 100%, joc câte o repriză, dar asta este. M-am simţit foarte bine, am bătut bine la antrenamente şi l-am rugat pe Şut să bat eu.

Mă simt bine, am nevoie să mi se ofere încredere şi o să răsplătesc pe teren. Am început mai greu, noi mereu începem mai greu pentru că avem şi Europa, dar o să ne revenim.

(n.r. Cum ai luat decizia să schimbi look-ul?) Pur şi simplu am vrut să fac o schimbare. Nu cred că dacă mi-am făcut părul aşa nu mai ştiu să joc fotbal.

Nu mă deranjează cu nimic discuţiile, nu le bag în seamă. Ce, dacă m-am făcut alb în cap nu mai ştiu să joc sau să dau o pasă?”, a declarat Octavian Popescu, după meci.

În acest meci, Octavian Popescu a marcat mai întâi din lovitură liberă, în minutul 39.

Mai apoi, tânărul jucător al roş-albaştrilor a marcat şi în minutul 67, cu o preluare şi finalizare superbe.

În urma acestui rezultat, FCSB a urcat pe locul 7, cu 16 puncte, iar Gloria Buzău e pe ultimul loc al clasamentului, al 16-lea, cu 10 puncte.

Afla mai multe despre: fcsbtavi popescusuperliga