România, egalată la puncte în grupa din Liga Naţiunilor! Cum s-a încheiat Lituania - Kosovo, cu câteva ore înainte de meciul tricolorilor

Echipa națională

Lituania - Kosovo s-a jucat înainte de Cipru - România. Naţionala lui Mircea Lucescu, egalată la puncte

Naţionala României joacă sâmbătă, de la 21:45, în Cipru, în grupa care i-ar putea asigura locul pentru barajul pentru Cupa Mondială. Tricolorii au rămas în fruntea clasamentului, cu şase puncte, cu Kosovo pe locul secund, cu acelaşi număr de puncte, dar cu un golaveraj inferior şi cu dezavantajul meciului direct.

La Kaunas, Kosovo s-a impus cu 2-1 contra Lituaniei, într-un meci în care oaspeţii s-au desprins în minutul 20, datorită golului marcat de Zhegrova. Lituania a avut un gol anulat în minutul 34, iar Krasniqi, fostul fotbalist de la Rapid, a făcut 2-0 în minutul 65, la şase minute de la intrarea pe teren.

Golubickas a redus din diferenţă pe final, în minutul 84, dar gazdele nu au mai putut forţa egalarea.

Echipele de start

• Lituania: Gertmonas - Kazukolovas, Girdvainis, Tutyskinas - Sirvys, Vorobjovas, Ginetis, Lasickas - Dolznikov, Slivka - Kucys
  • Au mai intrat: Cernych, Golubickas, Paulauskas, Matulevicius
  • Kosovo: Saipi - Vojvoda, Rrahmani, Dellova, Rrudhani - Rexhbecaj, Berisha - Zhegrova, Muslija, Rashica - Rrahmani
  • Au mai intrat: E. Krasniqi, Hadergjonaj, I. Krasniqi, Asllani, Jashari

Afla mai multe despre: cipru romanialituania kosovo