"Să aducă Manchester United pe Arena Naţională". MM Stoica, reacţie euforică după calificarea reuşită de FCSB în Europa League

Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB, Mihai Stoica, a oferit primele reacţii din Ghencea, după calificarea obţinută în Europa League. Conducătorul susţine că vrea o vrea pe Manchester United la Bucureşti, pe Arena Naţională.

"Darius Olaru, formidabil fotbalist!" Primele concluzii după ce FCSB s-a calificat în Europa League

FCSB s-a calificat în faţa lui LASK Linz, scor 2-1 la general. Golul calificării în Europa League a fost marcat de Darius Olaru, care a produs bucurie pe Stadionul Steaua în prelungirile returului play-off-ului.

Joi are loc tragerea la sorţi pentru FCSB, iar MM Stoica şi-o doreşte pe Manchester United din prima urnă, în Europa League. Conducătorul a descris şi sentimentele din seara calificării, direct din Ghencea.

"Copy paste după meciul de la Budapesta, când arbitrul arată cinci minute şi noi dăm gol. La pauză puteai să mai comentezi, să critici, dar în a doua am fost net superiori. Au avut şi ei două situaţii, iar Târnovanu s-a remarcat, dar efortul făcut de băieţi... Era păcat să nu câştigăm. Nu mai ieşeam din terenul lor. Nu luaţi doar golul, că e de autor cum rar vezi, dar luaţi după ce a dat golul ce cursă a putut face şi să-l tamponeze pe un adversar, ca să câştige şi timp. Formidabil fotbalist! Nu e chiar aşa jale, dacă pleacă Olaru.

Am spus şi ieri, că dacă împingem meciul după minutul 70 suntem peste adversarii noştri, exact ca în tur, că se aruncau pe spate după meci. Am dominat din punctul ăsta de vedere, iar astea sunt victoriile mari. E un club cu 37 de milioane buget şi e reconfortant. Nu e cea mai bună echipă din lume, nu am spus asta, nici că au străini deosebiţi", a spus MM Stoica, la Prima Sport.

MM Stoica: "Sunt chitit pe Manchester United"

Conducătorul de la FCSB face planurile pentru lunile următoare, iar Manchester United, gigantul din Premier League, este pe lista sa.

"Da, eu făcusem un program în ianuarie, iar acum începem mai devreme. Suntem la un pas să batem recordul de meciuri europene, pe care l-am stabilit în 2005-2006, când am jucat 18 meciuri, iar noi vom juca 16. Dacă facem o minune şi mergem mai departe egalăm recordul. Să ne lăsaţi să ne pregătim de tragerea la sorţi.

Vali Argăseală are misiune specială să aducă Manchester United pe Arena Naţională. Sunt chitit pe ei de mult.

În vestiar e linişte, că au răguşit unii. Sărbătoresc cu apă, că nu se consumă băuturi alcoolice la Europa League", a mai spus conducătorul de la FCSB, MM Stoica.

Afla mai multe despre: mm stoicamm stoica fcsbfcsb lask linzfcsb calificare europa league