Victorie dramatică pentru FC U Craiova! Oltenii s-au impus în minutul 90+3 în faţa Dunării Călăraşi. Trupa lui Adrian Mititelu este a doua în clasamentul ligii secunde

Liga 2

FC U Craiova a câştigat partida cu Dunărea Călăraşi, scor 2-1. Formaţia oaspete a acestui meci era înaintea desfăşurării etapei a 3-a, liderul Ligii 2, cu punctaj maxim după două meciuri.

Călin Cristea a fost cel care a deschis scorul în minutul 34 pentru formaţia antrenată de Nicolo Napoli.

În minutul 78, oaspeţii au egalat prin Fotescu, dar Craiova a obţinut toate cele trei puncte într-un final, după ce atacantul Claudiu Bălan a marcat golul victoriei în minutul 90+3.

FC U Craiova face 7 puncte după primele trei runde din Liga 2 şi ocupă locul 2 în clasament, în spatele Rapidului. Dunărea Călăraşi este următoarea în clasament, cu şase puncte.

În runda următoare, FC U Craiova merge la Viitorul Târgu Jiu, iar Dunărea Călăraşi are un meci foarte greu pe terenul Petrolului.

Afla mai multe despre: fc u craiovaadrian mititelu,