FC Barcelona a învins-o pe Villarreal cu 5-1, însă Hansi Flick şi-a pierdut un titular incontestabil pentru tot restul sezonului

La Liga

Formaţia FC Barcelona a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 5-1, echipa Villarreal, într-un meci din etapa a şasea a campionatului Spaniei.

Catalanii au marcat prin Lewandowski ’20, ’35, Torre ’58 şi Raphinha ’75, ’83. Lewandowski a ratat un penalty în minutul 67. Pentru Villarreal a înscris Perez, în minutul 38.

Accidentare gravă pentru Ter Stegen, la meciul cu Villareal

Marc-Andre Ter Stegen, portarul titular al catalanilor s-a accidentat grav la sfârşitul primei reprize a partidei de pe Estadio de la Ceramica. Germanul din poarta formaţiei antrenate de Hansi Flick a fost transportat în afara terenului cu o targă. În locul lui Ter Stegen a intrat Inaki Pena.

Ter Stegen a suferit o ruptură a tendonului rotulian, la genunchiul piciorului drept, în urma primelor informaţii din presa spaniolă.