"Pentru prietenii mei au fost acele semne". Louis Munteanu a fost incisiv şi la declaraţii: "Am zis că Dawa şi Popescu inteligenţi ca mine nu au cum să fie"

CFR Cluj

Atacantul de la CFR Cluj, Louis Munteanu, a continuat la fel de incisiv şi după derby-ul cu FCSB, după ce a marcat de două ori în Gruia.

Louis Munteanu a fost incisiv şi la declaraţii! De la prietenii săi, la "Dawa şi Popescu inteligenţi ca mine nu au cum să fie"

CFR Cluj a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa FCSB, într-un meci din etapa a noua a Superligii, în care a condus cu 2-0. Louis Munteanu a marcat în minutele 36 şi 49, iar după ambele reuşite a făcut un gest cu mâinile ca un plânset. Campioana României a obţinut punctul prin Băluţă, în minutul 59, şi Dawa, în minutul 88.

La final, atacantul care a fost în tratative şi cu FCSB, dar pe care a refuzat-o în vară, a tras concluziile.

"Un meci greu, cu un adversar dificil şi zic că am făcut o partidă bună, dar am făcut greşelile de pe final şi, când ai în faţă o echipă cu calitate, vine peste tine. Am ieşit, că m-am încărcat puţin, am fost şi la naţională, am fost pe drumuri şi eu am cerut schimbarea.

Pentru mine şi prietenii mei au fost acele semne, gesturi pentru prietenii mei, care ştiu ei mai bine. Nu, pentru nimic.

Când vii la CFR e presiune mereu, nu doar pe mine, ci pe fiecare jucător care e aici. Vrem să câştigăm meci de meci şi să câştigăm meciul.

M-am gândit înainte de meci să fiu mai mult în careu, că Dawa şi Mihai Popescu sunt agresivi şi am zis să fiu acolo în faţa porţii, că inteligenţi ca mine nu au cum să fie.

Aşa acum am mai spus. Din mici detalii au întors jocul, iar dacă se evita cea de la primul gol poate închideam jocul sau mai marcarcam un gol", a declarat Louis Munteanu, după CFR Cluj - FCSB 2-2, în Superliga.

În urma rezultatului din Gruia, CFR Cluj este pe locul al cincilea, cu 14 puncte, în timp ce FCSB este pe 12, cu nouă puncte.

Afla mai multe despre: louis munteanulouis munteanu cfr cluj fcsbcfr cluj fcsb