Răzvan Marin tot mai aproape de retrogradare cu Cagliari în Serie B. Românul a jucat aproape tot meciul cu Atalanta însă nu s-a remarcat

Fotbal

Caligari este pe locul 18 (retrogradabil) din 20 şi are 4 înfrângeri din ultimele 5 partide jucate în campionat.

Cagliari a obţinut un nou eşec pe teren propriu cu Atalanta, scor 0-1, în etapa a 22-a din Serie A.

Mijlocaşul român, Răzvan Marin, a evoluat aproape toată partida pentru gazde, însă nu s-a remarcat cu nimic deosebit. Acesta a fost schimbat când mai erau doar 5 minute de joc din timpul regulamentar. Doar un şut pe spaţiul porţii au reuşit gazdele în cele 90 de minute de joc. Atalanta a dat lovitura în ultimul minut regulamentar de joc prin Luis Muriel. Cagliari putea egala în al 5-lea minut de prelungire însă arbitrul partidei a anulat decizia de a acorda penalty pentru gazde după ce s-a consultat cu sistemul VAR.

Caligari este pe locul 18 (retrogradabil) din 20 şi are 4 înfrângeri din ultimele 5 partide jucate în campionat. Atalanta stă mult mai bine şi ocupă poziţia 7 cu 40 de puncte. Atalamnta are unul dintre cele mai bune golaveraje din Serie A (+20). Lider în Serie A este AC Milan cu 49 de puncte.