Tony, nemulţumit de egalul obţinut de Poli Iaşi împotriva celor de la Dinamo: "Avem nevoie de puncte, meritam mai mult"

Poli Iași

Poli Iaşi a remizat cu scorul de 2-2 pe teren propriu în faţa celor de la Dinamo, în ultima partidă a etapei cu numărul 5 din Superliga.

Antrenorul gazdelor, Tony, şi-a exprimat nemulţumirea faţă de rezultatul obţinut cât şi de nivelul concentrării jucătorilor săi, pe care îi vedea capabili să obţină trei puncte la partida cu Dinamo. Tehnicianul portughez consideră că problemele echipei nu ţin de caracterul arătat de jucători, ci de concentrarea acestora.

Tony: "Am vrut trei puncte, dar am luat unul"

"Suntem cele mai bune persoane din lume. La fiecare meci facem un cadou adversarilor. Prima repriză a fost top. Am întâlnit o echipă foarte puternică, cu o dinamică bună. Am întors rezultatul şi am arătat că avem caracter.

Greşelile individuale nu se antrenează. Cred că era penalty şi pentru noi. Echipa a arătat caracter, am marcat două goluri, meritam mai mult. În primele minute din a doua repriză nu am intrat bine.

La finalul meciului s-a rupt ritmul. S-au permis prea multe fragmentări. Din păcate, nu s-a putut. Am vrut trei puncte, dar am luat unul.

Nu am nimic de spus despre atitudine, ci despre concentrare. Sunt frustrat şi supărat, avem nevoie de puncte. Sunt supărat şi de rezultat şi de modul în care am luat golurile. Noi nu putem să dăm atât de repede gol.", a declarat Tony, la flash interviu.

Poli Iaşi se deplasează pe terenul campioanei din Superliga, FCSB, în următoarea etapă în timp ce Dinamo va avea parte de un duel dificil pe terenul celor de la Rapid.

Afla mai multe despre: poli iasidinamotonysuperliga