Gigi Becali a numit fotbalistul de la FCSB căruia îi va rezerva doar partidele din UEFA Europa League: "Îşi dă viaţa acolo, aici nu prea"

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a vorbit despre jocul echipei sale în faţa celor de la Gloria Buzău, partidă încheiată cu scorul de 3-2.

FCSB a obţinut o nouă victorie în Superliga. Gloria Buzău s-a deplasat la Bucureşti pentru partida împotriva campioanei României, ultima din etapa a 12-a în Superliga. Buzoienii au deschis scorul prin Jipa, în minutul patru al partidei de pe Arena Naţională.

Octavian Popescu a venit cu replica formaţiei gazdă, în minutul 39, iar scorul pauzei a fost 1-1. "Decarul" celor de la FCSB şi-a trecut în cont "dubla" cu golul său înscris în minutul 67.

Daniel Bîrligea a înscris şi el, în minutul 74. Mike Cestor le-a dat emoţii gazdelor cu golul său înscris în minutul 87, dar campioana României a rezistat şi a obţinut cele trei puncte.

Finanţatorul celor de la FCSB, Gigi Becali, a vorbit despre unul dintre titularii de la partida cu Gloria Buzău, Malcom Edjouma, fotbalist care nu a fost pe placul patronului "roş-albaştrilor", în meciul cu Gloria Buzău.

Astfel, Becali a anunţat faptul că se va baza pe Malcom Edjouma strict la partidele din UEFA Europa League, deoarece simte o diferenţă în mentalitatea mijlocaşului francez la partidele europene, faţă de meciurile din Superliga.

Gigi Becali: "În cupele europene o să-l vedeţi numai pe Malcom"

"Aveam nevoie la mijloc de un jucător care să dirijeze jocul. Plus de asta, noi am greşit din start cum am făcut echipa. Să joc cu doi închizători, Malcom ăsta o să joc cu el doar în Europa. Îşi dă viaţa acolo, aici nu prea, l-a lăsat pe ăla să dea (n.r. Jipa). În cupele europene o să-l vedeţi numai pe Malcom, că îşi dă viaţa.", a declarat Gigi Becali, la Prima Sport.

Afla mai multe despre: fcsbgigi becalimalcom edjoumagloria buzauuefa europa league